אשפוז ביתי

מהו אשפוז ביתי?

אשפוז ביתי, המכונה גם טיפול אקוטי ביתי או טיפול רפואי ביתי, הנו מגמה ההולכת ומתפתחת בתחום הבריאות שמטרתה לספק שירותים רפואיים ברמת בית החולים בנוחות במקום מגוריו של המטופל עצמו. גישה חדשנית זו מאפשרת למטופלים שבדרך כלל נזקקים לאשפוז לקבל טיפול וניטור ביתי, הדבר מאפשר להפחית את העומס על מתקני הבריאות המסורתיים. אשפוז ביתי כולל לרוב צוות רב תחומי של אנשי מקצוע מנוסים בתחום הבריאות, כולל רופאים, אחיות, מטפלים וטכנולוגים רפואיים שמספקים טיפול מקיף המותאם לצרכים האישיים של המטופל בביתו. זאת על ידי הכנסת טכנולוגיות וטיפולים רפואיים מתקדמים לבתי המטופלים. מודל זה של אשפוז ביתי מבטיח המשכיות הטיפול תוך קידום שימור הסביבה המוכרת ותמיכה רגשית מהיקירים. אשפוז ביתי אינו מתאים לכל האנשים או התנאים בבית המטופל. אולם אשפוז ביתי מציע יתרונות רבים כמו שיפור בשביעות רצון המטופלים, הפחתת עלויות טיפול רפואי באמצעות אשפוז קצר יותר, מזעור הסיכון לזיהומים הקשורים לטיפול רפואי ושיפור איכות החיים הכוללת של המטופלים.

אשפוז ביתי

מה נכלל באשפוז ביתי?

אשפוז ביתי הוא שירות בריאות מקיף המביא את הטיפול המקצועי של בית חולים ישירות לבית המטופל ובהתאם לנוחותו. גישה זו מציעה יתרונות רבים, המאפשרת למטופלים לקבל טיפול רפואי מותאם ורציף תוך הימנעות מהלחץ והסיכונים הכרוכים באשפוז בבתי חולים. אשפוז ביתי כולל מגוון שירותים כגון: ביקורי רופא בבית, טיפול סיעודי, בדיקות אבחון, מתן תרופות, הפעלת ציוד ניטור וטיפולים שיקומיים. יתר על כן, טיפול ביתי מאפשר למטופל גישה אל אנשי מקצוע רפואיים בתחום הבריאות שהוכשרו לנהל תנאים רפואיים מורכבים בבית. טיפול ביתי פעמים רבות מבטיח תוצאות טובות יותר עבור המטופל, ומקטין את הסיכויים לזיהומים שהמטופל עשוי להידבק מהם בבית החולים. בנוסף, אשפוז ביתי מאפשר למטופלים לשמור על שגרת יומם, ליהנות מתמיכת בני המשפחה ולזכות בסביבת ריפוי נעימה יותר. בסך הכל, גישה הוליסטית זו הנכללת באשפוז ביתי, מחוללת מהפכה בדרך שבה שירותי הבריאות מונגשים למטופל . כול זאת על ידי קידום אישפוז ביתי ממוקד מטופל בסביבה מוכרת מבלי להתפשר על איכות או מומחיות רפואית.

מתי ניתן להשתמש באשפוז ביתי?

אשפוז ביתי, הוא אפשרות טיפול רפואית בעלת ערך שניתן לשקול כאשר מטופלים זקוקים לסיוע רפואי אקוטי או תת-אקוטי, אך יעדיפו לקבל טיפול בנוחות בביתם. גישה חדשנית זו מאפשרת לאנשים להימנע מהלחץ ואי הנוחות הכרוכים באשפוז בבתי החולים, הורדת החשיפה לזיהומים בבית החולים במצבים של הגבלה בתנועה וביכולת התפקוד העצמאי. אשפוז ביתי מתאים במיוחד למטופלים במצב רפואי יציב הניתן לניהול מחוץ למסגרת רפואית אשפוזית. מודל זה לאשפוז ביתי הראה תוצאות מבטיחות במונחים של הפחתת שיעורי האשפוזים מחדש ושיפור שביעות רצון המטופלים. עם זאת, אשפוז ביתי צריך להיות מותאם בקפידה על בסיס התאמה אישית על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום הרפואי כדי להבטיח שהמטופלים הנבחרים מתאימים לתשתית זו של אשפוז ביתי.

מצבים שניתן לטפל בהם ביעילות באמצעות אשפוז ביתי כוללים מחלות כרוניות כמו:

  • איזון סוכרת
  • איזון אי ספיקת לב
  • איזון מחלת ריאות חסימתית כרונית או דלקות ריאות
  • איזון יתר לחץ דם
  • מטופלים לאחר ניתוח הזקוקים לטיפול מעקב
  • טיפול בפצעים או טיפול תוך ורידי עשויים להפיק תועלת מטיפול בבית
  • טיפול פליאטיבי ביתי לחולים סופניים עם תסמינים חמורים כמו כאב ושליטה בסימפטומים
  • דלקות במערכות שונות בגוף כגון דרכי שתן, גרון וכו

לגעת מקרוב, אשפוז ביתי

חברת לגעת מקרוב עוסקת באשפוז ביתי, מעסיקה מגוון רחב של אחיות רופאים וצוותים רפואיים, לחברה היכולת לגייס את הצוות הרפואי לטיפול הביתי בהתאמה לחולה ומשפחתו. לחברת לגעת מקרוב אנשי צוות רפואי לטיפול ביתי בעלי חמלה, אכפתיות ותקשורת בין אישית גבוהה עם המטופל ומשפחתו. לחברת לגעת מקרוב מחויבות לתת שירות במסגרת האשפוז הביתי, באיכות גבוהה, אשפוז ביתי בטוח שמאפשר שימור רצף טיפול עם הגורמים הרפואיים השונים. לחברת לגעת מקרוב צוות לאשפוז ביתי הכולל: אחיות מוסמכות בעלות ניסיון רב במתן שירות עד הבית ורופאים כלליים ומומחים בעלי ניסיון רב בטיפול ביתי. הצוות הרפואי לאשפוז הביתי, מאפשר לחולה אשפוז ביתי בנוחות מרבית במקום להגיע למרפאה ו/או לבית החולים. האשפוז הביתי כולל רופאים ואחיות המגיעים מצוידים בכל הדרוש לטיפול רפואי/סיעודי מותאם אישית, בהתאם לצורך הרפואי של המטופל.

לגעת מקרוב הינה חברה המספקת שירותים בקהילה בין היתר שרותי טיפול ביתי: ביקורי רופא עד הבית, אחות עד הבית, כוח אדם רפואי לבתי חולים, בתי אבות של הגיל השלישי. החברה בפריסה ארצית וכוללת צוותים רפואיים: רופאים, אחים ואחיות מוסמכים וסטודנטים לסיעוד. הערכים של חברת לגעת מקרוב המלווים אותם בעשיה הרפואית הכוללת, טיפול ביתי ברמה גבוהה, הנגשת השירות למטופלים, זמינות בפריסה ארצית, צוותים רפואיים מקצועיים, אנושיים, תקשורתיים ובעלי חמלה.

צ'אט דרך הוואטסאפ
היי,
איך אפשר לעזור ?
דילוג לתוכן